logo
tel2800 33 85
24/7

Посчитать OCTA

Пожалуйста заполните поле корректно!
Пожалуйста заполните поле корректно!

Лучшие цены

Крупнейшие страховые компании предлагают продукты по специальным ценам. Вы зря потратите самый ценный ресурс – время, посещая другие сайты.

Другие сделки OCTA

9 страховых компаний
12 месяцев
VW PASSAT VARIANT
1992
BM класс: 16
OCTA Цены:
29.56
54.21
Экономия:
24.65 45.47%

Очень удобно

Данные для расчёта стоимости вводятся только один раз. В дальнейшем специальный алгоритм предлагает вам наиболее интересные и выгодные варианты страхования.

Надёжный партнёр

Мы являемся официальным партнёром дирекции безопасности дорожного движения, только наши оцтаматы расположены во всех отделениях CSDD

Онлайн страхование

Супер предложения от всех крупнейших страховых компаний Латвии

100

осталось секунд

Kas ir Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana polise?

OCTA jeb Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana ir polise, kas attiecas uz sauszemes transportlīdzekļa īpašnieku un viņa civiltiesisko atbildību. Kā jau tās nosaukums norāda, OCTA ir obligāti nepieciešama ikvienam motorizētajam transportlīdzeklim un piekabei, kas reģistrēts CSDD jeb Ceļu satiksmes drošības direkcijā vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā un ir ceļu satiksmes dalībnieks. Vairāk var uzzināt Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.

Kādēļ nepieciešama OCTA apdrošināšana?

OCTAS apdrošināšana ir svarīga. Pirmkārt, OCTA jeb Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā ir noteikts, ka šī Octas polise obligāti nepieciešama visiem transportlīdzekļiem.
Tāpat jāņem vērā, ka, braucot bez OCTA polises, sods autovadītājam ir no 85 līdz 120 eiro, savukārt transportlīdzekļa īpašniekam – 350 līdz 650 eiro.
Otrkārt, OCTA apdrošināšanas ņēmēju pasargā, ja viņš kādu iemeslu dēļ ir izraisījis ceļu satiksmes negadījumu un radījis zaudējumus citai personai. Īpaši noderīga OCTA polise būtu situācijā, ja, piemēram, autovadītājs ar nelieliem ienākumiem, izraisītu avāriju, nodarot bojājumus dārgam un jaunam transportlīdzeklim.
Atcerieties, ka derīga OCTA polise ir nepieciešama arī tad, kad transportlīdzeklis tiek vests uz tehnisko apskati. Bez tās ceļu satiksmē piedalīties nedrīkst.

Kādus zaudējumus atlīdzina OCTA?

OCTA polise atlīdzina ne tikai materiālos zaudējumus, bet arī morālo kaitējumu. Personai nodarīto zaudējumu atlīdzības limits ir 5 000 000 eiro, savukārt personas mantai nodarīto zaudējumu griesti ir 1 000 000 eiro.
Atlīdzināti tiek sekojoši materiālie zaudējumi:
● Dažādi ārstēšanās izdevumi, tai skaitā par personas nogādāšanu, uzturēšanu, ārstēšanu un rehabilitāciju attiecīgajā iestādē, kopšanu, ārstniecības preču un uztura iegādi, ārstēšanu mājās, protezēšanu, tehnisko palīglīdzekļu iegādi un citām ar ārstēšanos saistītajām izmaksām;
● Ienākumi, kas netika saņemti pārejošas darbnespējas dēļ;
● Kompensācija par darbspēju zudumu;
● Kompensācija par apgādnieka nāvi;
● Izdevumi, kas radušies ceļu, ēku un vides bojājumu rezultātā;
● Izdevumi par remontu, kas nepieciešams avārijas rezultātā radīto bojājumu dēļ;
● Izdevumi par transportlīdzekļa zudumu, proti, ja auto vairs nav iespējams saremontēt;
● Izdevumi par transportlīdzekļa evakuāciju no avārijas vietas.

Ņemiet vērā – ja Jūs būsiet negadījuma izraisītājs ceļu satiksmē, ārstēšanās un sava transportlīdzekļa labošanas izdevumi būs jāsedz pašam. OCTA polise to nesedz.

Kā darbojas OCTA un kāds ir tās termiņš?

Kā jau minējām, OCTA polise kompensē zaudējumus trešajai personai un tās mantai, kas radušies Jūsu izraisīta ceļu satiksmes negadījuma rezultātā. Svarīgi zināt, ka šī OCTA apdrošināšanas polise darbojas ne tikai Latvijā, bet arī visās Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā Lihtenšteinā, Šveicē, Norvēģijā un Islandē. Par to, kāda būs OCTA polises turpmākā darbība Lielbritānijā pēc Brexit, lūdzam sekot līdzi aktuālajai informācijai un izmaiņām.
Arī tad, ja atrodaties kādā no iepriekšminētajām valstīm un saņemat paziņojumu, ka OCTAS polises termiņš tuvojas beigām, Jums tikai jāienāk mūsu mājaslapā Polisubanka.lv, un ātri vien varēsiet apdrošināšanas polisi atjaunot. Braucot ārpus Latvijas ar auto, OCTA polise noteikti jāizdrukā.
Iegādājoties OCTA apdrošināšanas polisi, Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko polises derīguma termiņu. Parastie tie ir 3, 6, 9 un 12 mēneši. Jo garāks būs izvēlētais periods, jo izdevīgāka būs OCTA cena.
Uzzināt, kad beidzas OCTA, varat arī pats - Ceļu satiksmes drošības direkcijas lapā (CSDD e-pakalpojums) un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) mājaslapā.

Kam domāts OCTAS kalkulators un kā to izmantot?

Polisubanka.lv esošais OCTA kalkulators ir ērti lietojams rīks, kas ātri un ērti ļauj atrast tieši Jums atbilstošāko OCTA apdrošināšanas polisi par izdevīgāko cenu. Ievadot kalkulatora lauciņos prasīto informāciju (transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un tehniskās pases numuru), kā arī norādot termiņu, uz kuru vēlaties polisi iegādāties (transportlīdzekļa īpašnieks polisi var nopirkt uz 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem), mūsu īpašais algoritms atradīs un piedāvās Jums labākos OCTA apdrošināšanas variantus. Tā vietā, lai apmeklētu katra apdrošinātāja mājaslapu atsevišķi, ietaupiet laiku un naudu, izmantojot mūsu OCTA kalkulatoru, kas apkopo uzticamākās un labākās apdrošināšanas kompānijas Latvijā, lai piedāvātu Jums izdevīgāko OCTA polises cenu.

Kas ietekmē polises cenu?

Ir daudz un dažādu kritēriju, kas var ietekmēt OCTA polises cenu. Populārākie no tiem ir sekojoši:
● Bonus-Malus klase – apdrošināšanas risku sistēma, kas var piešķirt OCTA polisei atlaides vai tieši pretēji - noteikti piemaksu.
● Termiņš, uz kādu iegādājaties polisi – lielākoties OCTA apdrošināšanas princips ir – jo ilgāks ir periods, kādam polisi iegādājaties, jo izdevīgāka būs tās cena. Tas nozīmē, ka pirkt OCTA uz 12 mēnešiem būs prātīgāk nekā atjaunot to ik pēc trim vai sešiem mēnešiem, kas arī rada papildu stresu, jo straujajā ikdienas ritmā var gadīties aizmirst to izdarīt.
● Dati par transportlīdzekļa īpašnieku vai turētāju – apdrošinātāji mēdz ņemt vērā arī to, cik soda punkti vai administratīvie sodi ir piešķirti personai, cik gadus persona brauc pie stūres, kāds ir viņas vecums un cik ilgi iegādājas apdrošināšanu konkrētajā kompānijā.
● Dati par transportlīdzekli – šeit ietilpst virkne faktoru, tai skaitā transportlīdzekļa marka, modelis, vecums un pat krāsa. Mūsdienās jaunākajiem auto modeļiem OCTAS cena parasti ir zemāka, pateicoties moderniem drošības risinājumiem, kas samazina negadījumu risku. Tāpat ne mazāk svarīgs ir arī transportlīdzekļa pielietošana mērķis (piemēram, vai tas tiek lietots kā taksometrs) un transportlīdzekļa reģistrācijas vieta (pilsētās reģistrētajiem transportlīdzekļiem OCTA cenas var būt lielākas, balstoties uz augstāku negadījumu risku).
● Citi faktori – apdrošinātāji var ņemt vērā arī dažādus citus faktorus, kas, viņuprāt, ir nozīmīgi OCTA pircēja izvērtēšanas procesā. Mēdz būt gadījumi, kad svarīga loma ir arī, piemēram, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskajam statusam.

Kas ir bonus-malus klase?

Bonus-Malus ir sistēma, kas palīdz apdrošinātājiem izvērtēt to, kāds ir konkrētā transportlīdzekļa apdrošināšanas risks un kāda ir šīs personas autovadīšanas pieredze. Bonus-Malus sistēma sastāv no 17 klasēm, no kurām 1. līdz 5. ir paaugstināta riska klase, bet 7. līdz 17. ir pazemināta riska klase. 6. klase tiek uztverta kā sākotnējā klase, ko vienmēr piešķir personai, kas tā iegādājas jaunu auto. Klase tiek pārrēķināta vienu reizi gadā – 15. septembrī, un, vadoties pēc iepriekšējiem 12 mēnešiem notikušā, klase var paaugstināties vai pazemināties. Ja šajā periodā persona nebūs izraisījusi negadījumus, kā arī būs iegādājusies OCTA vismaz 275 dienas (pretējā gadījumā saglabāsies 6.klase), polisei var tikt piemērota atlaide un var tikt piešķirta augstāka Bonus-Malus klase, savukārt, ja būs izraisītas avārijas, klase var tikt pazemināta un var tikt piemērotas piemaksas OCTA polisei.

Kur iespējams iegādāties polisi lētāk?

Laiks mūsdienās ir ļoti vērtīgs resurss, ko nevajadzētu tērēt lieki. Lai atvieglotu Jūsu ikdienu, mūsu vietnē Polisubanka.lv varēsiet iegādāties OCTA polisi lētāk. Kādēļ? Jo tā vietā, lai apmeklētu vairāku apdrošināšanas kompāniju mājaslapas, Jums atliks ienākt tikai pie mums, jo esam apkopojuši Latvijas labāko octa apdrošinātāju piedāvājumus. Izvēlieties sev izdevīgāko variantu un iegādājieties lētas OCTA polises vien pāris minūšu laikā!

Kā iegādāties OCTA polisi?

Lai iegādātos OCTA polisi pie mums, Jums būs jāizmanto ērtais OCTA kalkulators. OCTAS cenas aprēķināšanai informācija Jums būs jāievada tikai vienu reizi, kas ievērojami atvieglo apdrošināšanas iegādi. Kā transportlīdzekļa īpašniekam jāaizpilda lauciņi ar prasīto informāciju – transportlīdzekļa reģistrācija numuru, tehniskās pases numuru un citiem datiem, un mūsu īpašais algoritms atradīs un mazāk nekā minūtes laikā piedāvās Jums labākos apdrošināšanas piedāvājumus. Tad tikai atliek izvēlēties Jums piemērotāko un to apmaksāt. Nopirkt OCTA ir vienkārši!

Kā var norēķināties par polises iegādi?

Mūsdienās iegādāties OCTA polises ir tik vienkārši, kā nekad. Viss, kas Jums nepieciešams, ir dators ar interneta pieslēgumu un nedaudz laika. Ja tomēr nav iespējams konkrētajā brīdī piekļūt mājaslapai Polisubanka.lv, mūsu “Octamāti” atrodami arī ikvienā mūsu partnera - Ceļu satiksmes drošības direkcijas jeb CSDD nodaļā. Norēķināties iespējams ar norēķinu karti vai pārskaitījumu (internetā).

Cik ātri var saņemt savu OCTA polisi?

Iegādājoties OCTA polisi internetā vai mūsu “Octamātā”, to saņemsiet jau 2 minūšu laikā savā e-pastā. Ja nepieciešams, transportlīdzekļa īpašnieks var pieteikt polises oriģināla piegādi pa pastu ierakstītā vēstulē, pa faksu vai izņemot polisi klātienē, Rīgā, Dzelzavas ielā 117 (4.stāvs) (darbadienās no plkst. 9:00 līdz 17:00). Izvēloties saņemšanu pa pastu, jārēķinās ar ilgāku piegādes laiku.

Kā rīkoties, ja noticis negadījums?

Ceļu satiksmes negadījumā diemžēl nokļūt var ikviens. Neviens to negaida un neplāno, taču vienmēr ir vērtīgi zināt, kā rīkoties, ja tas notiek. Viena no svarīgākajām lietām, kuru vajadzētu atcerēties transportlīdzekļa īpašniekam – censties saglabāt mieru, koncentrēties un rīkoties tik ātri, cik iespējams.
● Vispirms nepieciešams parūpēties par to, lai Jūs un arī pārējie cietušie būtu drošībā;
● Novērtējiet situāciju. Ja vajadzīgs, zvaniet 112, lai izsauktu policiju un glābšanas dienestu;
● Ja policijas iesaiste nav vajadzīga, kopā ar iesaistītajām pusēm aizpildiet Saskaņoto paziņojumu;
● Ja notikušajam ir bijuši aculiecinieki, piefiksējiet viņu kontaktinformāciju, lai nepieciešamības gadījumā vēlāk varētu sazināties;
● Nofotografējiet notikuma vietu, transportlīdzekļa bojājumus un apkārtni no vairākiem rakursiem;
● 10 dienu laikā pēc negadījuma ceļu satiksmē visām iesaistītajām pusēm par notikuši jāinformē apdrošinātājs (ja ir bijuši bojājumi transportlīdzekļiem vai personām).

Kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma, ja tas ir noticis ārzemēs?

Vispirms, protams, ir jārīkojas atbilstoši likumiem, kas ir spēkā konkrētajā valstī. Atkarībā no negadījuma specifikas ir jāziņo policijai vai jāsastāda Saskaņotais paziņojums.
Ja Jūs iekļūstat negadījumā ar transportlīdzekli, kas reģistrēts Latvijā, turklāt avārija ir notikusi Zaļās kartes sistēmas dalībvalstī, nevis Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, piemēram, Ukrainā vai Krievijā, lai iesniegtu OCTA pieteikumu atlīdzībai, Jums arī jāpaziņo par notikušo konkrētās valsts “Zaļās kartes birojam”. Negadījums jāpiesaka pie vainīgās puses apdrošinātāja.
Ja negadījums noticis ES valstī, tai skaitā Šveicē, Norvēģijā, Islandē, Horvātijā, Lihtenšteinā un Andorā, OCTA standartlīgums darbojas tāpat kā Latvijā. Apmainieties ar kontaktinformāciju ar iesaistītajām pusēm un pēc atgriešanās Latvijā noteikti sazinieties ar vainīgās puses apdrošinātāju vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju jeb LTAB.